İstiklal Yolunun Parlayan Yıldızı

Hakkımızda

Hakkımızda

           Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca 04/09/2013 tarih ve 3209 sayılı kararı ile 292 sicil no ile tüzel kişilik kazanmıştır. 

Seydiler Organize Sanayi Bölgesi Kastamonu Seydiler İlçesinin Batıörcünler Mahallesinde Kastamonu -İnebolu Karayolu 32, Km'sindedir.

İnebolu Limanına Uzaklığı yaklaşık 60 Km olmakla beraber devam eden tünel ve yol yapım çalışmaları sonucunda mesafe yaklaşık 35 Km'ye düşecektir.

Organize Sanayi Bölgesi 105.61 hektar toplam araziden oluşmaktadır. Bu arazinin 554,5 dönümünde 43 adet sanayi parseli mevcuttur.

12 adet fabrika faaliyette olup 350 kişiye istihdam sağlanmaktadır.

          Seydiler OSB alt yapı yapım çalışmaları 2019 yılı sonu itibariyle tamamlanmıştır. Seydiler İlçemizde doğalgaz mevcut olup Organize Sanayi Bölgemizde doğal gaz altyapısı her parselimiz için tamamlanmıştır. 

         Seydiler İlçemiz dördüncü kademe gelişmiş İlçeler arasında yer almaktadır. Cumhurbaşkanlığının 1/11/2018 tarih 300 sayılı kararı ile Seydiler Organize Sanayi bölgesi %100 indirimli tahsis imkanı sunmaktadır. Organize Sanayi Bölgemizde beşinci derece teşvik bölgesi imkanlarından faydalanılmakta olup, Yatırım Teşvik programı kapsamındaki uygulamalarla sağlanan desteklerden, ayrıca TKDK, KOSGEP ve KUZKA hibe desteklerinden de faydalanabilirsiniz.